CURLY  COATED  RETRIEVEŘI  z  Bohdíkova

   
 
Bodnutí včelou, vosou ... dobrá rada
 
Málo kdo ví, jak rychle pomoci člověku a dítěti, aby neotekl po včelím a vosím bodnutí. Platí tato rada i pro alergiky ... mám to mnoho let vyzkoušené!!! Všichni komu jsem tuto radu řekla, žasnou jak to úžasně funguje!!!
Když vás bodne tento hmyz, nejdříve se podívejte, jestli je v kůži zabodnuté žihadlo, pokud ano, vytáhněte ho a ihned naberte do ruky hlínu, zeminu, ta je všude kolem vás. Ránu zeminou potřete a člověk neoteče. Vím, že to je divné, ale v zemi - v hlíně je cosi ukrytého, nějaký protijed, co zabrání otoku a alergická reakce se nekoná. Byla jsem s kamarádkou na chatě a ona má syna, který musí okamžitě po píchnutí bodavým hmyzem do nemocnice. Když ho bodla včela, přiskočila jsem k němu, vytáhla jsem mu žihadlo a hrábla do záhonu, nabrala jsem zeminu do své dlaně a začala jsem mu třít ránu po bodnutí. Kamarádka jen koukala a nevěřila svým očím. Chlapec nikam jet nemusel, byli jsme na vesnici a bez auta. Ona říkala, že by se jinak udusil. Od té doby se nebojí se synem někam jezdit, myslím do přírody, zeminu má pokaždé vlastně kam vstoupí :)) I doma ji máme v květináčích :)) Maminky na vesnici byly za tuto moudrou radu velice vděčné, radu šíří dál ... ten rok bylo totiž mnoho vos a včel, které často píchly jejich dítě. Obdržela jsem mnoho poděkování za tuto radu. :)) Snad pomůže i vám všem.

 
Tinktura proti klíšťatům
 
Ingredience:
1pytlík rozmarýnu
1lžíce bílého vinného octa
1l vody
Postup:
1 litr vody přivedeme do varu, odstavíme a vložíme rozmarýn, louhujeme do vychladnutí
Po vylouhování a vychladnutí přefiltrujeme a přidáme 1lžíci bílého vinného octa. Uchováváme v ledničce.
Tinkturu naplníme do prázdného rozstřikovače a před procházkou do lesa, zahrady, na chatu atd.
tinkturou postříkáme tělo....tento přípravek je 100% účinný, žádné klíště se nepřichytne. Nahradí všemožné drahé repelenty.

 
Kloš  jelení
 
Možná se vám to už stalo. Jdete si klidně v létě lesem a najednou na vás přistane takový malý "brouček". Tak ho nad ním mávnete rukou a čekáte, že odletí, ale ono se mu nechce. Mírně znejistíte a rukou ho střepnete, najednou zjistíte, že na vás sedají další a další, a tak propadnete panice a oháníte se kolem sebe jak smyslů zbavení. Děláte dobře, snažte se je odehnat, právě jste se právě dostali na večírek upírů.
Trošku bulvárně podáno, ale ve své podstatě je to pravda. Kloš jelení je hmyz, moucha, která se živí krví jelenů, ale nepohrdne i jinými savci včetně člověka, ale také mu nijak zvlášť nevadí ani ptáci. Jediné co kloš prokazatelně nenapadá jsou kedlubny. Kedlubny totiž nemají krev. Měří okolo 5-7mm, má nahnědlou barvu.
Když vás kloš kousne zpravidla to ani neucítíte, reakce na kousnutí se, ale u citlivějších lidí může dostavit později, třeba až za tři dny. Místo vkusu se může rudě zbarvit a může ho doprovázet svědění, nebo i pálení a to může trvat i několik dní. Může nás, ale uklidnit, že kloš nepřenáší na člověka prakticky žádné choroby.
Někdy se kloš označuje jako "létající klíště" což není úplně správné označení, ale popisuje ho vcelku trefně. Kloš se skutečně trochu klíštěti podobá i když spolu /kromě sání krve/ nemají moc společného. Zajímavý je také fakt, že kloš po usazení na hostiteli ztratí svá křídla, která vlastně potřeboval jenom proto, aby se dostal k hostiteli. Je také pravda, že kloši se obecně špatně vyndavají z vlasů na nohou mají háčky, kterými se spolehlivě zachytí a drží se.
 
Výluh z hřebíčku
Dneska jsem se konečně po mnoha měsících vrátila z lesa bez klošů a nepokousaná!!! Běžně jsem "pochytala" v lese až 20 klošů, kterých jsem nebyla schopná se zbavit na místě, ale až doma. A i doma s nimi pravidelně nastával urputný boj, vyčesat je z dlouhých vlasů je hrozné... Po přečtení všech vašich rad jsem si dnes po ránu vyrobila silný odvar z hřebíčku, nalila do rozprašovače a vyrazila do lesa. Po čtyřech hodinách jsem se vrátila bez klošů, bez klíšťat, nepokousaná od komárů ani od jiného hmyzu.

 
Při otravě psa nebo kočky
 
Pokud k otravě došlo v době kratší než jsou 4 hodiny, snažte se vyvolat zvracení. Použijte 3% peroxid vodíku (kysličník) v dávce 1 lžíce na 15kg váhy, který podáte až na kořen jazyka a necháte psa polknout. Nemáte-li kysličník, můžete použít lžičku jedlé sody. Obě látky v žaludku napění a výsledný tlak vyvolá zvracení.
Máte-li možnost, podejte  zvířeti živočišné uhlí v dávce 1g na každý kilogram váhy, u řady otrav zpomalí vstřebávání.
(běžně prodávané balení obsahuje 6g.)
Ihned vyhledejte veterinární pomoc. Pokud víte, čím bylo zvíře otráveno, vezměte přípravek s sebou, značně zvýšíte šanci svého zvířete na přežití.

 
Javorový sirup a jedlá soda - lék proti rakovině
 
Je to už dlouho, co jsem se dozvěděla o léčení rakoviny a jiných civilizačních chorob javorovým sirupem a jedlou sodou. Stáhla jsem si informace z internetu a nezávisle na tom, co už jsem věděla, mi můj fyzioterapeut tuto medicínu předepsal.
Myslím si, že by byla škoda, nechat si to pro sebe, a tak všem, kteří mají zájem pomoci sami sobě, předkládám tuto jednoduchou recepturu. 
Za posledních asi 100 let se změnilo složení našeho jídelníčku. Dnešní strava obsahuje převážně potraviny, které během svého rozkladu v trávicím traktu vytvářejí produkty s kyselou reakcí. Jde o maso, tuky, mléko, cukr, mouku, vejce atd. Hodnota pH tělesných tekutin se musí udržovat velmi blízko neutrality, tedy okolo 7,4 neboť jen tehdy probíhají metabolické reakce organizmu správně. Jaké pH máme asi my? Překyselení organizmu způsobuje současné „civilizační“ nemoci, jako je vysoký krevní tlak, cukrovka, dna, zácpa, obezita, nemoci jater a ledvin, močové, ledvinové a žlučníkové kameny, ekzémy, kornatění tepen, astma, osteoporóza, hemeroidy, křečové žíly, vysoký cholesterol, rakovina, zubní kazy, plísně, potivé nohy, studené končetiny, nespavost, revma, artróza, infarkt a tak bychom mohli pokračovat. Na všechny tyto neduhy i jako prevence je dobré užívat javorovou medicínu.
Zázračným a až neuvěřitelně prostým lékem je javorový sirup se sodou na potlačení rakoviny. Rakovina není nemoc, ale přírodou řízené prodloužení života. Je to poslední projev extrémního překyselení organizmu a toxicity těla. Aby organizmus nezemřel na toto překyselení, imunitní systém soustředí vnitřní toxiny do určitého orgánu, „obalí“ je oslabenou super kyselou tkání a zapouzdří ji, aby nedocházelo k šíření toxinů do okolí. Tělo zakonzervuje jedy, které nemůže vyloučit, čímž si prodlouží život. Nezmění-li člověk způsob života a nedojde-li ke snížení toxicity v organizmu, jsou metastázy posledním pokusem těla ke své záchraně. Začněte své tělo milovat takové jaké je, a buďte mu vděční za to, jak vám slouží a co nejdříve mu ulevte detoxikací.
Léčba zažívací sodou a javorovým sirupem je jakousi přírodní chemoterapií. Efektivně hubí rakovinné buňky, které milují cukr. Zahřátím javorového sirupu s jedlou sodou dojde k navázání silně zásadité sodíkové sloučeniny na molekulu cukru. Rakovinná buňka absorbuje cukr, který s sebou nese zásaditou sloučeninu jako trojský kůň, a to je její zkáza. Okamžitá změna pH buňku zabije.
Lidé, kteří užívají javorový sirup se sodou, jsou odolnější vůči virózám a lépe se jim hojí rány. Jste-li netrénovaný člověk a chystáte se k většímu fyzickému výkonu, vezměte si před ním lžičku medicíny. Kyselina mléčná, která se tvoří při námaze ve svalech se rychleji vstřebá. Jestli vás bolí kolena, nebo trpíte dnou, dejte si na bolavá místa obklad ze samotné jedlé sody. Na nějaký čas se vám uleví.
Recept: smíchejte 1 díl čisté jedlé sody (NaHCO3 hydrogenuhličitan sodný) se 3 díly 100% javorového sirupu. Ve vodní lázni směs za stálého míchání udržujte 5 min. na teplotě 40 – 45°C. Užívejte 1 až 3 čajové lžičky denně. Při rakovině by se z počátku měly brát časté silnější dávky, aby se rychle dosáhlo výraznějšího posunu pH k normě. Zkuste si měřit pH moči a podle toho dávkování upravit.

Více zde:
http://www.brana-zdravi.cz/news/javorovy-sirup-a-jedla-soda-lek-proti-rakovine/